Зустрічайте TATO.hub у Запоріжжі!

24.11.2021

Продовжуємо боротися із гендерними стереотипами. За підтримки Платформи у Запоріжжі стартує TATO Хаб.

ТАТО Хаб – це регіональний проект школи батьківства, розроблений Фондом ООН у галузі народонаселення, UNFPA, спільно з Promundo (США) на засадах партнерства з муніципалітетами. Мета проекту – допомогти татам у відпрацюванні навичок та дій, які допоможуть їм стати більш відповідальними батьками та партнерами.

Слідкуйте за анонсами та беріть участь у заходах Тато-Школи на сторінці Татоhub.Запоріжжя.

Ірайсат Магомедалієва, директорка ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Я очень рада, что в Запорожье, на базе Хаба Платформа, открылся Тато Хаб. Проект широкого партнёрства, который объединяет городскую власть, международные организации и общественность. Поднимать тему осознанного отцовства, озвучивать проблему – это уже хорошо. Уже только благодаря этому многие папы задумаются о своих отношениях с детьми. А посещение ими мероприятий в рамках проекта, уверена, смогут принести большие результаты. И многие семьи станут крепче и счастливее».

Останні дослідження UNFPA в Україні свідчать про те, що українським татам ще багато потрібно зробити, щоб стати більш залученими:

– 65% чоловіків думають, що достатньо просто заробляти гроші, щоб бути хорошим татом;
– 62% чоловіків визнають, що зазвичай дружина забезпечує щоденне піклування про дитину;
– 78% говорять, що в їхніх родинах саме дружина перебуває вдома з дитиною, коли та хворіє;
– лише 10% сімей зазначають рівномірний розподіл домашніх обов’язків;
– 3% беруть «декретну відпустку»;

І як наслідок:

– 71% татів вважають, що вони проводять надто мало часу з дітьми через свою роботу. А потім у старшому віці 80% чоловіків жалкують, що недостатньо часу приділяли своїм дітям.
– Понад 60% шлюбів закінчуються розлученням, зокрема, внаслідок нерівномірного розподілу домашніх обов’язків.

Проте міжнародні дослідження свідчать, що діти татів, які активно залучені в їхнє життя, мають більш високі досягнення в школі і університеті, більші успіхи в кар’єрі, кращі пізнавальні і соціальні навички (спілкування), вищу самооцінку, менше поведінкових проблем і підвищену стійкість до стресу (Promundo 2019).

Тато Хаб – це всеукраїнський проект школи батьківства, який створено в рамках проєкту “Трамплін до рівності”, що реалізується UNFPA у партнерстві з офісом Віцепрем’єрки з питань Європейської та Євроатлантичної інтеграції України за фінансової підтримки Швеції. В Запоріжжі проект реалізується фондом Посмішка ЮА за підтримки Управління по роботі з молоддю та сім’єю Запорізької міської ради, Запорізького міського центру соціальних служб та ГО “Платформа спільних дій. Запоріжжя”.