Екологічні ініціативи та їх автори: відтепер усе, що стосується вирішення екологічних складнощів та озеленення нашого міста можна знайти на «Зеленій карті Запоріжжя». І не тільки знайти. А й свої ініціативи додати, або приєднатися до вже існуючих.
Розробили електронну Google-карту та настінну із QR-кодами учні IT-школи Smart Kids та громадська організація “Екосенс” за підтримки конкурсу «Ми – це місто». Зараз на карті – близько 80 екоініціатив із назвами, адресами, описом змісту та фото.
Тетяна Жавжарова, керівник ГО «Екосенс»: «Наша організація давно працює зі школярами і ми впевнені, що саме школярі є тими розсадниками оптимізму, які зараз згодні і вміють працювати і вірять, що вони можуть власними руками зробити місто більш зеленим і більш гарним. У нас є ОСББ, школи, але їх не так багато. Ми можемо орієнтуватися на ці школи, ОССБ і дізнаватися, що ось вони зробили сквер, значить, — і ми можемо. Або, є ініціатива, яка навчає, скажімо, сортувати сміття,чи підприємство, про яке ми думаємо, що воно забруднює повітря, а виявляється, що воно щороку садить сотні дерев».
Останніми роками у Запоріжжі з`явилась велика кількість «зелених» проектів, створених активними запоріжцями, зазначає Тетяна Жавжарова. Сквери, екологічні дитячі майданчики, Хортицький лабіринт, магнолії у Дитячому ботанічному саду, десятки зелених зон, екологічні ігри та квести. До речі, багато таких ініціатив є результатом грантової підтримки конкурсу «Ми – це місто».
Ірайсат Магомедалієва, координатор конкурсу «Ми – це місто»: «Цей проект асимілює у собі усі цілі, які ставить перед собою «Ми – це місто». Це і екологічна складова, і підтвердження того, що разом ми можемо зробити велику кількість корисних справ».
Заповнити усю карту геотегами із новими екопроектами: такою повинна бути мета усіх небайдужих містян, впевнені у ГО «Платформа спільних дій», що є організаційним парнером конкурсу «Ми – це місто». Саме «Платформі» керівництво «Екосенсу» довірило далі вести карту. За словами Ірайсат Магомедалієвої, усі, хто бажає змінити місто на краще, зможуть звернутися до їх організації: отримати консультацію та додати свою екоініціативу на «Зелену карту Запоріжжя».
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=12sZpUSfIJSe-WLqBRjakHpUneMgPUShV&ll=47.8461712%2C35.19669309999995&z=12&fbclid=IwAR2x9UgnNyGa0H6AVx9coDNpLzVIXjPKzJCKlAxX7C3xDOCQo5RN94ZK1Xw