Запорізькі шелтери отримали гуманітарну допомогу

28.01.2023

З початку повномасштабної війни Запоріжжя стало прихистком для переселенців із південної та східної частин України. До міста регулярно продовжують приїжджати люди з тимчасово окупованих територій та населених пунктів, де йдуть бойові дії.

Найбільшу допомогу вимушеним переселенцям надають волонтери запорізьких підприємств Метінвесту. За підтримки Метінвесту люди можуть поселитися у шелтерах, отримувати щоденне гаряче харчування, продуктові набори, речі, консультаційну допомогу тощо.

Для підтримки переселенців у Запоріжжі працює проєкт «Рятуємо життя», заснований Метінвестом та ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. В рамках цієї ініціативи вимушені переселенці, які знайшли прихисток у запорізьких шелтерах, отримують продуктові комплекси. Продукти для переселенців закуповують у Європі або надають компанії-партнери, залучені засновниками проєкту «Рятуємо життя».

Цього тижня мешканці запорізьких шелтерів отримали продуктові набори. До складу гуманітарної допомоги входять якісні продукти, яких вистачить на тривалий час.

Анна Главчева, менеджерка ГО “Запоріжжя. Платформа спільних дій”: “Один із найбільших в Україні проєктів – “Рятуємо життя” – триває. Ми продовжуємо надавати допомогу мешканцям запорізьких шелтерів. Цього тижня ми відвеземо продукти в 16 міських шелтерів. Загальна вага допомоги складає приблизно півтори тонни”.

Продуктові набори вже отримали мешканці шелтеру, облаштованого на базі однієї з міських шкіл-інтернату. В основному там зараз проживають переселенці з Гуляйпільщини.

Наталія Кисла, заступниця директора школи-інтернату: “У нашому закладі вже майже 10 місяців проживають понад 100 осіб. Переважна більшість – це матусі з діточками і люди похилого віку. Звичайно, що допомога, яку нам надають благодійники, надзвичайно актуальна. Ми дуже вдячні за те, що нам допомагають. Продукти, які ми отримали від проєкту “Рятуємо життя”, були конче необхідні, люди дуже потребували цієї допомоги”.

Зазначимо, що проєкт «Рятуємо життя» успішно працює не лише в Запоріжжі, а і в інших містах присутності компанії Метінвест. У рамках цього проєкту допомогу вже отримали майже 400 тис. людей. Гуманітарні вантажі доставляють у майже 70 громад, у тому числі на прифронтові та деокуповані території.

Джерело: zprz.city