Запорізька Хортиця може стати центром екотуризму в Україні.

30.05.2019

    30 травня, в ході проведення “Еко Форум-2019” відбулася презентація трендів в екотуризмі від експерта Кирила Криволапа з компанії «Сivitta».
У всьому світі зараз переважає тенденція на відвідування екопарків і степових зоосадів. Дітям дозволяють контактувати з живим світом через обмежені маршрути.
В Україні найвідомішим екопарком є “Асканія Нова”. Однак фахівці відзначають, що у Хортиці також є величезний потенціал, щоб залучити туристів побачити унікальну природу в рамках нового екопарку.
– Є три основні формати екотуризму: дендропарк, екопарк і заповідні зони. Останнє передбачає обмежений вхід і працює тільки в певні пори року. На основі екопарка можна організувати формати індивідуального, корпоративного і групового часу в рамках “природи онлайн”. Додатково екопарк може виконувати функції рекреації і міського парку.
Наприклад, в Софіївці в Умані залучають клієнтів через організацію виїзних весільних церемоній. Крім цього, існує варіант освітніх практичних заходів для школярів і груп туристів, – розповів Кирило Криволапов.
Крім цього, фахівці відзначають, що в безлічі містах використовують спеціальні оглядові вежі і так звані “піднесені” маршрути, що дозволяють людям розглянути на висоті шлях руху. Також екопарках мінімізують індустріальні забруднення міста.
– Ми стали вивчати логістику, структуру і розташування острова Хортиця.      Ми запропонували б відокремити південну частину острова від північної. Доступ в південну частину треба обмежити. Ми бачили там аграрні поля і вважаємо, що в ідеалі цю територію необхідно віддати природі. Тут є плавні, які і повинні залишитися в дикій природі. Цю частину можна максимально засадити деревами. По дорозі можна робити Ленд-арт. Грубо кажучи, можна оголосити конкурс на реалізацію проекту, який дав би потік туристів. За поверхневим підрахунками, для розвитку Хортиці знадобитися близько десяти років, – розповів Криволап.
Також фахівці вважають, що необхідно прокласти маршрути після узгодження з екологами і строго обмежувати антропологічний вплив. За версією розробників, інвестувати в проект має держава, також необхідно враховувати пропозиції місцевих жителів.