Як захиститися від COVID-19. Правила дезінфекції.

03.04.2020

Чи можна занести вірус в квартиру на підошві взуття? Що робити із верхнім одягом при поверненні додому? Як часто робити вологе прибирання? Ми запитали у фахівців Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України що слід дезінфікувати задля уникнення зараження.

 

 Чи зберігається вірус на взутті? Якщо так, як і чим в домашніх умовах обробляти взуття?

 Взуття рекомендується перед входом в квартиру мити з застосуванням миючих засобів або чистити, використовуючи при цьому дезінфікуючи розчини або антисептик.

 Що робити із верхнім одягом при поверненні до дому?

 Верхній одяг не слід струшувати, при цьому необхідно уникати контакту шкіри або одягу з контамінованих матеріалами. Зберігати верхній одяг слід в коридорі. Очищення і обробку одягу добре проводити парою.

 Чи потрібно дезинфікувати упаковки придбаних продуктів, якщо так, та яким чином?

 Упаковки з придбаними продуктами бажано протерти серветкою, змоченою миючим засобом (наприклад, з використанням господарського мила) або дезінфекційним розчином. Обробку проводити в рукавичках.

Як часто і яким чином треба дезинфікувати вдома підлогу та усі поверхні?

 Вдома треба проводити щоденне вологе прибирання всіх поверхонь, з використанням дезінфекційних засобів з мийними властивостями, що дозволяє сумістити процеси миття з дезінфекцією.

 Чим обробляти домашніх тварин після прогулянки?

 Якщо вдома живуть домашні тварин, потрібно мити їм лапи і знезаражувати шерсть після кожної прогулянки. Для знезараження шерсті собак потрібно використовувати миючі засоби і проточну теплу воду.

Бережіть себе та будьте здорові!

Дякуємо за допомогу у створенні матеріала Головному державному санітарному лікарю Запорізької області Роману Терехову.