«Я не для продажу». У Запоріжжі нагородили переможців конкурсу соціального відео

17.02.2021

Конкурс проводився серед молодіжних команд в рамках проєкту «Комплексна програма протидії кіберзлочинності та експлуатації дітей (як однієї із форм торгівлі людьми) серед шкільної молоді Запорізької області» за підтримки Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні. Організатори – Благодійни фонд «Посмішка дитини».

Юлія Малишева, менеджер проекту Фонду «Посмішка дитини»: «В умовах пандемії, коли весь світ працює онлайн, діти стали більше часу проводити онлайн. Безпечна поведінка в інтернеті це найважливіша тема на сьогодні. Це проблема, яка дуже актуальна для всіх і Запорізької області також.

Метою конкурсу було висвітлення способів втягнення в ситуацію торгівлі людьми таких як: секстинг, сексторшен та онлайн-грумінг та інші, а також правил безпечної поведінки в інтернеті.

Дар’я Головешко, менеджер ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Наразі ми маємо піклуватися про свою безпеку не тільки у темних підворіттях, а також знаходячись в онлайні. Важливо правильно доносити інформацію до дітей. Робити це постійно, а ще знаходити правильний підхід, інтерактивний та цікавий, наприклад, як фестиваль соціального відео».

Переможців обирало журі, до складу якого увійшли поліцейські, експерти з протидії торгівлі людьми, відеографи, журналісти та молодіжні лідери.

До конкурсу надійшло 54 відео-роботи, до участі відібрали 37 робіт, які відповідали заявленим умовам. До складу журі ввійшли 10 осіб, серед яких були поліцейські, експертка з протидії торгівлі людьми, відеограф, блогери, журналісти та молодіжні лідери.

Фіналістами стали наступні команди:

  • І місце: “МЕСЕДЖ” команди учнів Запорізької гімназії № 11
  • ІІ місце: “WORK” команди школярів зі Львову “DREAM STUDIO”
  • ІІІ місце розділили дві роботи:
  • “Я не для продажу” учні Біленьківської ЗШ Запорізького р-ну, шкільний гурток “Кіномистецтво” та “Прикмети, за якими можна зрозуміти, що спілкування в Інтернеті несе небезпеку” учениці Херсонської ЗОШ №45 Батури Ірини
  • ІV місце: “LIGA” команди школярів зі Львову “DREAM STUDIO”
  • V місце: ” Я_не_для_продажу” команди учнів 11 класу Запорізької ЗОШ №4