Вахтанг Кіпіані презентував у Запоріжжі свою нову книгу «Справа Василя Стуса»

11.03.2020

Досі невідомі факти про життя, ув’язнення та загибель поета Василя Стуса: відомий історик та журналіст Вахтанг Кіпіані презентував запоріжцям книгу «Справа Василя Стуса».

 

У HUB «Платформа спільних дій» повна зала людей. Запоріжці прийшли почути факти щодо трагічної долі поета та політв’язня Василя Стуса. Інформацію, що довгі роки була під грифом «Секретно», дослідив відомий історик та журналіст Вахтанг Кіпіані. Його книга «Справа Василя Стуса» видана у 2019 році і вже продана обягом 9 тис. екземплярів. За словами автора книги, у ній зібрані обставини процесу, слова слідчого, слова суду, листування слідства і свідків, протести, які відбувалися. Фактично це введення в обіг великого наукового матеріалу. Вахтанг Кіпіані зазначає: у книзі Стус виступає саме як звичайна жива людина, яка робить помилки та виправляє їх, а не герой з бронзи.

 

Вахтанг Кіпіані, історик, журналіст: «Книга побудована на шести томах кримінальної справи Василя Стуса, які зберігаються у архівах СБУ. Спочатку його судили як поета, а другий раз як українця, який мав визначену позицію до діючої влади. Мене насамперед хотілося показати історію людини, яка опиняється перед системою і незважаючи на тортури, стає сильнішою. 80% книги – це є саме документи написані КГБ, а 20% — це тексти, які я написав до цієї книги».