В запорізьких шелтерах з’явились освітні хаби

17.09.2022

Для розумників і розумниць. У запорізьких шелтерах з‘явились освітні хаби із комп‘ютерами. У кожному хабі – зручні меблі, 6 ноутбуків, 5 планшетів, 6 наборів гарнітур для онлайн-навчання, проєктор, багатофункціональний принтер, канцтовари, навчальні матеріали. Є інтернет. Зі школярами працює вчитель-консультант.

Все це встановлено в рамках проекту для внутрішніх переселенців, що мешкають у місцях компактного проживання, у Запоріжжі та Запорізькій області, який реалізує Благодійний фонд “Посмішка ЮА” за підтримки Гуманітарного фонду для України. У двох шелтерах Метінвест – у координації із ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій».

Мета проєкту – сприяти подоланню цифрової нерівності, яку зараз можуть відчувати діти із сімей вимушених переселенців у зв’язку з військовими діями.

В’ячеслав Дундуков, представник Благодійного фонду «Посмішка ЮА»: «Ми звернулись до Гуманітарного фонду для України, виграли грант і завдяки співпраці з фондом облаштували такі освітні хаби на 10 локаціях. Безпосередньо на освіту було виділено понад 200 тисяч доларів. Завдяки співпраці з громадською організацією «Запоріжжя. Платформа спільних дій» ми передали техніку у два шелтери. Решта техніки була передана на баланс громад Запорізької області, а також освітніх організацій».

Анна Главчева, менеджер ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Зараз дуже важливо направляти всі сили та ресурси на допомогу постраждалим від війни. Тому ми були раді допомогти нашим давнім друзям, Благодійному фонду «Посмішка ЮА» в облаштуванні комп’ютерних просторів у двох шелтарах Метінвесту, де мешкають вимушені переселенці».

За словами Людмили Остапенко, менеджерки одного з шелтерів, для дітей тут постарались створити максимально комфортні умови. Для цього школярів розподілили по групах: є умовно молодша, середня й старша ланка. Наразі там перебуває 14 дітей і кожного свій власний графік. Освітній хаб повноцінно працює з 8.00 до 19.00, є перша й друга зміна. Також педагоги проводять з дітками додаткові уроки з англійської та німецької мови, розважальні заняття.А поряд з класами облаштували затишну дитячу зону творчості.