В Запоріжжя відзначили День французької мови

25.03.2021

«Французька мова як вектор європейської інтеграції. Наші дії та зобов’язання»: у Хабі Платформа обговорили як зробити французьку більш популярною серед молоді

День французької мови, як і дні інших мов Організації об’єднаних націй, відзначається із 2010 року 20 березня. Протягом тижня в різних країнах світу проводять заходи, що присвячені французькій мові. У Запоріжжя культурою країни галів опікується представництво «Alliance Francaise».

Людмила Богдановська, президент «Альянс Франсез Запоріжжя»: «На сегодняшней конференции мы хотим выработать план действий, с помощью которого будем воспитывать нашу молодежь, потому что французский язык — это язык культуры. Мы хотим его распространять в городе и области».

Ирайсат Магомедалієва, директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Я очень рада, что мы являемся партнерами «Alliance Francaise» в Запорожье. Нам нравится вместе с этой организацией преодолевать культурный барьер, расширять культурный кругозор, который необходим в современном мире. Я верю, что благодаря сегодняшнему мероприятию и нашему сотрудничеству в Запорожье появится очень много талантливых учеников, как детей, так и взрослых, которые влюбятся во французский язык и будут изучать культуру Франции».

В Запоріжжі французьку мову в установах загальної та середньої освіти є досить популярною, відзначає начальник відділу департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Галина Субота. У 2020-2021 навчальному році французьку вивчає 6039 учнів. Але в той же час ця цифра менше на 13%, ніж три роки тому.

Галина Субота, начальник відділу департаменту освіти і науки Запорізької ОДА: «Разом з цим треба звернути увагу на такий момент: кількість учнів, які поглиблено вивчають французьку мову, — збільшилась. Тобто це діти, які вивчають французьку мову з далекими перспективами, з якимись планами на майбутнє. Я вважаю, що знання будь-якої мови, французької, англійської, іспанської чи будь-якої іншої, — додає людині життєвих навичок і робить її мудрішою. Безумовно, у сучасному світі дуже важливо вивчати іноземні мови».

Довідка: Альянс Франсез — культурно-просвітницька некомерційна громадська організація, що здійснює свою діяльність за підтримки Посольства Франції. Французька асоціація «Альянс франсез» була заснована у Парижі 21 липня 1883 року за ініціативи відомого дипломата Поля Камбона з метою поширення французької мови у всьому світі і сприяння діалогу культур.  

Вже наступного року відкрилося відділення «Французького Альянсу» в Парижі, до Адміністративної ради якої увійшли Луї Пастре, Ернест Ренан і Жуль Верн. 24 січня 1884 р. постановою Міністерства внутрішніх справ, Асоціація дістала схвалення на свою діяльність.

Офіційною датою заснування «Альянс франсез» вважається 10 березня 1884 р. — день прийняття її статуту Генеральною Асамблеєю.