В Запоріжжі визначили переможців Конкурсу «Хортиця – втілення мрій»

27.07.2021

У Хабі «Платформа спільних дій» відбувся фінал конкурсу на кращі ідеї соціальних проектів серед студентів «Хортиця – втілення мрій»

“Хортиця — втілення мрій” — це конкурс ідей серед студентів Запорізького національного університету, що направлені на розвиток острову Хортиця. Це спільний проект ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій», ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест та Національного заповідника «Хортиця».

Призовий фонд конкурсу завдяки фінансуванню «Запоріжсталі» становить 300 тисяч гривень. За ці кошти будуть реалізовані найперспективніші проекти на думку Експертної ради.

Мета конкурсу – підтримати актуальні ідеї соціальних проектів для острову Хортиця, залучити молодь до втілення ідей щодо культурного та соціально-економічного розвитку міста. А також надати можливість для молоді проявити себе, взяти участь у великому проекті реконструкції Хортиці, який реалізується на державному, обласному та міському рівні за участю соціально відповідального бізнесу.

Олександр Мироненко, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь»: «На створення Конкурсу “Хортиця – втілення мрій” нас надихнула зустріч із студентами: креативними, ініціативними, зацікавленими майбутнім острову. Молодь мала ідеї, бізнес – мав можливості для їх втілення. Так на перетині і народився конкурс, якому ми дали старт місяць тому. Я переконаний: така колаборація має стати традицією, і мова не тільки про «Запоріжсталь» чи Метінвест як партнерів. В Запоріжжі ми не єдині, тож було б дуже гарно, щоб до цієї ініціативи долучалося якомога більше соціально відповідального та активного бізнесу. Разом ми можемо зробити більше!»

Ірайсат Магомедалієва, директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Острів Хортиця зараз знаходиться в центрі уваги всієї країни завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велика реставрація». І ми дуже раді можливості залучити запорізьку молодь до тих масштабних змін, які вже відбуваються на Хортиці. Більшість проектів, які були подані на конкурс, є цікавими та креативними, із розумінням потреб і самого острова, і жителів міста або туристів. Дуже дякуємо студентам Запорізького національного університету за активність!»

Більшість поданих проектів стосуються здорового способу життя, розвитку туризму на Хортиці та розвитку молодіжного руху, організації молодіжних заходів. А також – щодо діджиталізації та модернізації віртуального простору Хортиці.

Переможцями конкурсу «Хортиця – втілення мрій» стали:

Сергій Ващенко із проектом «Спільнота». За задумом Сергія, слід розробити загальну систему пішохідної та велосипедної навігації островом, що буде закріплена не тільки картою та вказівниками на острові, але і окремим додатком, що дозволить комунікувати з іншими людьми, що подоружують велосипедом або пішки.

Ірина Ульченко: одразу із двома ідеями.

Реалізація проекту «Barefoot» передбачає створення туристичного маркованого маршруту (стежки) з різними природними покриттями: пісок, дерево, камінь, трава, тощо. Особливість цієї стежки – пройти її потрібно винятково босоніж.

За проектом «NEzumno» мають бути встановлені веб-камери для спостереження за тваринами взимку.

Ідеї переможців будуть доопрацьовані разом із Експертами конкурсу та командою Платформи. Переможці, а також усі інші учасники Конкурсу отримали у подарунок квитки на Фестиваль ZOUND, який відбудеться на о. Хортиці 27 серпня 2021 р.

Довідка: Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку Програми Президента України Володимира Зеленського «Велика Реставрація». У рамках програми реконструюють Курган Єдності, Музей історії запорізького козацтва та Козацьке коло. У Запоріжжі був підписаний Меморандум між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Групою Метінвест про консолідацію зусиль у відродженні Хортиці.