В Запоріжжі підвели підсумки проекту STEAM-CAMP та відкрили виставку «Наука – це вона»

01.07.2021

У Хабі «Платформа спільних дій» відбувся фінальний захід проекту STEAM-CAMP – лідерської освітньої програми для вчителів точних наук. Підведення підсумків проекту та відкриття виставки «Наука – це вона» відбулось одночасно у трьох містах: Запоріжжі, Кривому Розі, Маріуполі, за участі представників міжнародних організацій, партнерів та учасників проекту, представників міської та обласної влади.

Учасники проекту STEAM-CAMP представили на розгляд експертів розроблені ними  інтегровані уроки. Авторів кращих робіт урочисто нагородили під час телемосту між трьома містами. Також усі учасники отримали диплом та сертифікати підвищення кваліфікації.

Лідерська програма для вчителів STEAMCAMP була створена з метою покращити якість викладання STEAM-дисциплін у школах, підвищити середній бал ЗНО із точних наук, а також організувати спільноту прогресивних вчителів сучасного формату. Це спільна ініціатива громадських організацій «Запоріжжя. Платформа спільних дій», «Фонд Розвитку Маріуполя», «Криворізька фундація майбутнього», за підтримки Компанії Метінвест. У Запоріжжі проект відбувся у партнерстві із Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради.

STEAM-CAMP став інноваційним проектом, в якому активні та мотивовані вчителі отримали можливість безкоштовно пройти навчання у топових бізнес-тренерів та фасилітаторів, для того щоб «прокачати» свої методи викладання та спільними зусиллями повернути інтерес учнів до математики, фізики, хімії та інформатики. Адже більшість українських школярів, згідно із результатами міжнародного оцінювання учнів PISA, що проводять у 80 країнах Організації економічного співробітництва і розвитку, демонструють більш низький рівень знань у порівнянні із своїми однолітками з інших країн. Найбільш великий відрив – із математики.

Навчання у Запоріжжі складалося із трьох тематичних модулів для розвитку soft skills, стратегічного та критичного мислення, лідерських якостей, використання сучасних методів та діджитал-інструментів у процесі навчання дітей. Участь у проекті взяли 87 вчителів із 53 міських та обласних навчальних закладів.

Проект STEAM-CAMP у всеукраїнському масштабі – це близько 500 учасників із трьох міст (Запоріжжя, Кривий Ріг та Маріуполь), 390 годин навчання, 30 спікерів, 22 ментори. Учасники проекту із 200 шкіл випробували понад 30 діджитал-інструментів.

Ірайсат Магомедалієва, директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Запорожские учителя – активные и мотивированные, настойчивые и креативные. Я очень рада, что проект STEAM-CAMP попал в самое яблочко, точно ответил на запрос, которые нарастал среди учителей. А именно: помочь овладеть современными технологиями, объединить в проактивное комьюнити и дать почувствовать что их труд – важен. Ведь именно учителя играют основную роль в формировании успешного будущего нашей страны. Конечно, большое видится на расстоянии. Поэтому глобальные результаты проекта – впереди: высокие баллы ЗНО, успешные поступления в вузы на технические специальности, прекрасные карьеры будущих выпусников. Спасибо учителям за желание развиваться. Также хочу выразить благодарность партнёрам проекта за поддержку и доверие».

В рамках заходу відбулась презентація виставки просвітницького арт-проекту «Наука – це вона», організованого благодійною освітньою ініціативою  STEAM is FEM за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності» з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях.

Гості Хабу Платформа отримали можливість побачити портрети 12 українських науковиць та дізнатися про їх досягнення з творів переможниць всеукраїнського конкурсу есе «Наука – це вона». Виставка відбувається за підтримки Компанії Метінвест у рамках проєкту STEAM-CAMP в трьох містах: Запоріжжі, Маріуполі та Кривому Розі, і триватиме до 31 липня.