У Запоріжжі висадять п’ять тисяч дерев за три роки

07.07.2021

В найближчі три роки у Запоріжжі стане на 5 тисяч дерев більше

Про реалізацію спільної екологічної ініціативи FOREVER GREEN домовилися громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» та КСП «Запоріжзеленгосп» Запорізької обласної ради. Відповідний меморандум про співпрацю сторони підписали сьогодні у Хабі «Платформа спільних дій».

Як розповів керівник громадської спілки “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” Олександр Балаба, цей екологічний проєкт є довготривалим та залучає до його реалізації багатьох запоріжців. Участь у його реалізації візьмуть представники 12 громадських організації, а найголовніше — будуть залучені запорізькі школярі.

Проєкт реалізовуватиметься у кілька етапів, перший з яких — підписання меморандуму ГС «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» та КСП «Запоріжзеленгосп». Вже восени на ділянці КСП площею близько 2 га будуть висаджені понад 5 тисяч саджанців листяних порід дерев, які вирощуватимуть близько трьох років. Спеціалісти рекомендували обрати для висадки такі рослини: липу, вербу, два види кленів та катальпу.

До догляду за рослинами залучатимуть запорізьких школярів, активістів та представників громадських організацій. Перший виїзний волонтерський суботник на локацію “Запоріжзеленгоспу”, де приберуть ті підготують ділянку для зелених насаджень, відбудеться вже у серпні-вересні. А вже восени 2023 року підрослі деревця разом з комами землі будуть викопувати з розплідника і висаджувати у місті. Це будуть різні райони міста, території ОСМД, міські локації, сквери та інші місця.

Олександр Балаба нагадав, що цього року Президент України Володимир Зеленський ініціював масштабний проєкт з озеленення України, який передбачає висадку близько 1 млрд дерев по всій країні протягом трьох років.

— «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» з нашим проєктом у тренді, — підкреслив Олександр Балаба. — Ми плануємо об’єднати навколо нашої ідеї FOREVER GREEN все місто. Вже за кілька років місто тримає тисячі дерев — це буде дійсно масштабна висадка. І у цьому виграє місто, його мешканці та екологія. Об’єднавшись разом, ми зробимо наше місто зеленішим, кращим і затишнішим.

Крім того, він наголосив, що проєкт має ще й освітню мету — запорізькі школярі зможуть власноруч виростити дерева, відслідкувати весь процес від перетворення саджанця у дерево, а також посадити рослину у парку чи біля дому.

— Це найбільший проєкт із залученням громадськості. Він унікальний тим, що громадськість буде не лише висаджувати ці дерева, але і спробує їх посадити, доглянути і тільки потім висадити, — зазначив генеральний директор комунального сільськогосподарського підприємства «Запоріжзеленгосп» Олександр Деревинський. — Чудово, що «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» залучатиме школярів, які будуть навчатися — можливо, навіть хтось у майбутньому стане озеленювачем або працюватиме в лісовому господарстві.

За його словами, обрані такі породи листяних дерев, які зможуть швидко рости — щоб за три роки із саджанців висотою 40-50 сантиметрів виросли півтораметрові дерева. Після цього висаджені дерева зможуть бути пересаджені та прийнятися у новому місці.

Долучаться до реалізації екологічного проєкту і представники металургійних підприємств міста. Як розповів лідер молодіжної організації комбінату “Запоріжсталь” Анатолій Ширма, підприємство допоможе не тільки залучити волонтерів, а й надасть їм інвентар і транспорт, необхідний для втілення ініціативи.