У Запоріжжі стартував проект для вчителів STEAM-CAMP

22.05.2021

Викладачі запорізьких шкіл стали учасниками масштабної навчальної програми STEAM-CAMP, яка має покращити якість викладання точних наук у школах, підвищити середній бал ЗНО випускників, а також організувати та підтримувати спільноту прогресивних вчителів сучасного.

Проект реалізують громадські організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій», «Фонд розвитку Маріуполя», «Криворізька фундація майбутнього» у Запоріжжі, Маріуполі та Кривому Розі в партнерстві з міськими радами та за підтримки Групи Метінвест.

Ірайсат Магомедалієва: “Ми хочемо вам дати нові навички, які допоможуть інакше дивитися на звичні речі і для вас, і для дітей, щоб побачити в них нові смисли. Хороші фахівці наразі потрібні скрізь — і в металургії, і на комунальних підприємствах міста. Разом з тим, сьогодні потрібні не просто металурги, а фахівці на голову вище, зі знаннями технологій і процесів. Тільки вчителі можуть пояснити учням важливість технічних професій. Саме вчителі можуть розповісти школярам, які робочі місця готують підприємства для майбутніх фахівців, про перспективи працевлаштування, зацікавити дітей, навчити їх любити своє місто, щоб молодь залишалася жити в Запоріжжі”.

Олександр Мироненко, Генеральний директор металургійного комбінату «Запоріжсталь»:  «Сучасні діти втратили цікавість до точних наук і цінність цих дисциплін для них до кінця незрозуміла. Діти повністю не увідомлюють, де вони можуть застосовувати знання з математики, фізики та хімії. Разом з тим, важливість технічних спеціальностей повинна з кожним роком зростати. Попит на фахівців з технічною освітою залишатиметься на високому рівні. Таким фахівцям будуть пропонувати конкурентні європейські зарплати. Я радий бачити так багато вчителів, які допоможуть нам у реалізації цього проєкту. Вони отримають нові знання, нові підходи до роботи з дітьми. Ми готові надавати і матеріальну допомогу, і майданчики для спілкування, і можливість проводити практичні заняття з виїздом на виробничі майданчики. Вони зможуть переконатися, що технології розвиваються, металургія не стоїть на місці, ми реалізуємо багато нових проєктів, пов’язаних з екологічною та технічною модернізацією. Все це тісно пов’язано з точними науками».

Привітали вчителів голова Запорізької обласної ради Олена Жук, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Анатолій Васюк, ректор Запорізького національного університету Микола Фролов.

Про навчальну частину проекту розповіла Олена Юзькова, керівник тренінгового центру “Епоха інтернаціонального навчання”. Steam-Camp складатиметься з тематичних модулів, спрямованих на розвиток soft skills, стратегічного і критичного мислення, лідерських якостей за участю кращих експертів країни. Кожен з модулів триватиме 3 дні.

Першу лекцію в рамках проєкту вчителям прочитав фізик, кандидат філософських наук, доцент кафедри теорії культури і філософії науки філософського факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Олександр Філоненко. Він розповів про освіту майбутнього та дав поради, як краще викладати точні науки: “Цей проєкт для мене надзвичайно сильний та важливий. Він вселяє надію. Ми всі бачимо, наскільки стрімко знижується не тільки зацікавленість у фізиці і математиці, але падає взагалі розуміння того, наскільки ці науки важливі для культури суспільства“.

Всі учасники проєкту після його старту змогли ознайомитися і з виробничим майданчиком Запоріжжя. Після перших лекцій вчителі побували на підприємствах Групи Метінвест та подивилися, як вони працюють.