У Запоріжжі реалізували проект по збереженню національних особливостей етнічних німців

06.07.2021

У Запоріжжі відбувся локальний проект в області етнокультури «Наша німецька історія. Unsere deutsche Geschichte»

Один із заходів пройшов в Хабі «Платформа спільних дій». У проекті взяли участь члени Запорізького міського об’єднання німців «Відродження».

Вікторія Шевченко, голова громадської організації «Запорізькій міське об’єднання німців «Відродження»: «Ми запросили нашу молодь і літніх людей, для того, щоб можна було передати спадкоємність поколінь. А також – німецьких фермерів і бізнесменів, які внесли великий вклад в економіку, розвиток нашого міста, області та нашого суспільства. Багато розповіли про історію свого роду і передали свій біль і душевні переживання. Але при цьому, кожен німець залишається позитивним і мотивує нашу молодь робити вибір і діяти, «хочеш – роби».

За словами президента Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаля Хамдані, подібні заходи дуже важливі. Оскільки, на сьогодні на території України проживають представники понад 130 національностей. А в Запорізькій області офіційно зареєстровано понад 100 організацій національно-культурних товариств. Багато з національностей живуть на території України століттями і історія нашої країни нерозривно пов’язана з ними.

Науфаль Хамдані, президент Асоціації національних меншин Запорізької області: «Дуже здорово, що зберігаються ті суспільства, які були зареєстровані ще більше 30 років тому, а також з’являються нові. Всі вони: німці, поляки, болгари та інші – трудяться на благо нашої області та країни. Це круто, коли є суміш культур. Національності зберігають свої ідентичність, при цьому вплітаючи свою культуру в українську. Сьогоднішній захід дуже важливо, ми розуміємо, що без знання історії, рухатися вперед – неможливо».

Ірайсат Магомедалієва, директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Я всегда очень рада видеть в наших стенах людей, которые любят и чтят культуру и историю своей семьи, национальности, свои традиции. Для меня и моей семьи это очень близкая тема. Поскольку, я родом из Кавказа, из Дагестана, а в Украину приехала 7 лет назад, попросила политического убежища. Никогда здесь я и мои дети не чувствовали себя не комфортно из-за своей национальности. Я рада, что вы чтите свои традиции, предавайте это своим детям. Наш Хаб всегда открыт для любых мероприятий, которые важны для представителей разных национальностей».

Проект «Наша німецька історія. Unsere deutsche Geschichte »був проведений з ініціативи Ради німців України за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ, будівництва та регіонального розвитку Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку».