У Запоріжжі обговорили результати дослідження правових потреб мешканців і мешканок сільських громад

30.09.2021

Презентація дослідження відбулась у колі представників/ць Мирівської, Могилівської і Новоолександрівської ТГ, які допомагали організувати опитування в своїх громадах протягом липня-серпня. Серед них працівники органів місцевого самоврядування та спеціалісти соціально-гуманітарної сфери, які безпосередньо працюють з мешканцями у сільській місцевості, сприяють покращенню послуг для людей.

Учасники/ці зустрічі поділились своїм баченням найбільш актуальних правових проблем, з якими звертаються мешканці їхніх громад. Їхні спостереження багато в чому збігаються з результатами опитувань.

Наводимо деякі ключові тези і висновки зустрічі.

– Земельні питання, соціальний захист та отримання послуг найбільш актуальні для сільських територій. Ці теми відзначають як представники/ці ОМС цільових громад, так і опитані мешканці й мешканки.

– Питання соціальної сфери особливо турбують жінок, які в селах здебільшого займаються домогосподарством і вихованням дітей. А тому для них є важливим все, що стосується медичних послуг, шкіл і садочків.

– Викликом на місцях залишається рівний доступ до послуг, у т.ч. соціальних, медичних, освітніх, адміністративних. Насамперед через відсутність належного транспортного сполучення між селами (або селами і центром громади).

– В сільських громадах є високий попит на правову допомогу. Особливо це стосується сіл, які віддалені від обласних і районних центрів. Періодичні виїзди юристів державних центрів безоплатної правової допомоги не покривають потребу населення в повній мірі. Місцевих юристів часто просто немає, навіть у штаті ОМС.

– Представники/ці ОМС відзначають велику потребу в правопросвітництві, зокрема в тих питаннях, що стосуються земельних відносин, комунальних послуг, прийняття реформ, відносин між громадою і владою.

Дослідження є частиною проєкту «Впровадження системи безоплатної правової допомоги та захист соціальних прав жінок у сільських громадах Східної України», що реалізується ГО «СТЕП» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (представленого Генеральним консульством Німеччини у Донецьку з офісом у Дніпрі).

Информація та фото: https://www.facebook.com/stepngo.in.ua/posts/4334555733247508