У Запоріжжі готуються до оновлення знакових об’єктів на Хортиці

24.05.2021

Концепція реставрації, розробником якої виступила компанія BigCityLab, була презентована громадськості під час обговорень у рамках дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє». Для детального ознайомлення усіх охочих з проєктом опубліковані фото та графічні проєкти розробника.

Нагадаємо, що відродження Хортиці відбувається за ініціативи Президента України Володимира Зеленського. В рамках масштабного проєкту планується не лише оновити окремі об’єкти, а й комплексно змінити територію. Це допоможе острову стати одним із ключових туристичних «магнітів» всієї України.

Виконавцями проєкту реставрації виступають Міністерство культури та інформаційної політики, Запорізька облдержадміністрація та група компаній Метінвест.

Зміни на краще стануться завдяки тому, що Хортиця потрапила у зону уваги Президента України та представників центральної влади. Масштабне перетворення острова буде проходити в рамках програми Президента України «Велика реставрація».

Хортиця стане одним з близько 150 об’єктів культурної спадщини та туристичної інфраструктури, які відреставрують і модернізують в Україні. Так, цього року реконструюватимуть музей історії запорізького козацтва та впорядкують Курган єдності України біля нього.