Символ згоди та єднання: на Хортиці з’явилось «Коло Єдності»

14.10.2021

«Коло єдності» – символ єднання, суспільної згоди ще з часів славетного козацтва. Саме колом козаки вирішували важливі питання, чули одне одного, гуртувалися перед викликами. Такий сенс автори вкладають у сучасний арт-об’єкт на Хортиці – металеве кільце заввишки 7 метрів.

Максим Остапенко, генеральний директор національного заповідника «Хортиця»: «Проста та довершена фігура кола з давніх-давен була символом сонця, як джерела життєдайного вогню. Сонце — вічна причина примирення та гармонії стихій, поступовості змін пори року, невпинності часу та обертання колеса людського життя. Адже сама назва острова Хортиця походить від імені давньослов’янського Бога Сонця – Хорса. Існування у слов’ян божеств й культів, пов’язаних з Сонцем не викликає сумнівів. Тобто сонце – це символ Хортиці з давніх-давен. І цей арт-об’єкт навіть дозволяє «ловити» сонце поглядом, комунікує людину з небесним світилом».

«Коло Єдності» встановлено в рамках національного проекту відродження острова Хортиця, ініційованого Президентом України Володимиром Зеленським, тому проект реалізується під його особистим контролем. Відродження Хортиці в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента та координатора президентської програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенка. Реконструкція триває завдяки взаємодії державної влади з соціально відповідальним бізнесом Групою Метінвест, яка виступає партнером національного проекту.