Свобода слова та журналістська етика по-французьки. Майстер клас для ЗМІ у Хабі Платформа

20.08.2021

До Запоріжжя з візитом завітав Крістоф Нонненмахер із Франції, головний редактор аналітичного сайту EU Talk. У Хабі «Платформа спільних дій» він зустрівся із запорізькими журналістами. Організатором зустрічі виступила Агенція регіональних ініціатив.

Під час спілкування Крістоф поділився своїм професійним досвідом. Обговорили такі теми як стандарти європейської журналістики, взаємини влади і преси, нові європейські медіа проєкти та інші питання.

За словами Крістофа, у Франції зараз склалася ситуація, коли люди не надто довіряють владі та офіційним ЗМІ. Це сталося через те, що на початку пандемії представники влади не казали людям, наскільки серйозна ситуація.

Якщо ж казати про європейські стандарти журналістики, то вони вже декілька десятків років залишаються незмінними — подавати різні точки зору, коли висвітлюєш якийсь конфлікт та намагатися бути об’єктивним.

Крістоф Нонненмахер, головний редактор аналітичного сайту EU Talk: «Звичайно, коли ти подаєш якусь інформацію, ти все одно стаєш на чийсь бік. Адже щоб зробити, наприклад, сюжет на 10 хвилин. Треба відзняти дві години відео. І саме журналіст обирає, які фрагменти з цього відео взяти. Але все ж таки треба надавати різні точки зору, наскільки це можливо, щоб залишатися об’єктивним. І головне — треба бути чесним зі своїми глядачами чи читачами».