Співвласники будинків та керуючі компанії обговорили важливі питання взаємодії

28.12.2020

У Хабі Платформа у рамках проєкту «Практична школа ОСББ» відбувся круглий стіл на тему «Форми управління багатоквартирним будинком. Управитель»

Участники круглого столу обговорили проблеми, із якими стикаються мешканці балатоквартирних будинків та керуючі компанції. Так, співвласникии ОСББ розповіли: не є рідкістю випадки, коли керуючі компанії не поспішають передавати технічну документацію після того, як минає законний термін – 2 місяці, і навіть продовжують нараховувати внески. Втім, керуючі компанії обвинувачення заперечують, та нагадують про необхідність вчасно сплачувати за управління будинком: близько 20% мешканців цим нехтують.

Богдан Лозниця, директор керуючої компанії “Місто для людей”: “Коли розраховувалась вартість за управління цих будинків, у формулі використовувались 100 % платежів. Недоотримані 20% коштів суттєво впливають на стан будинку. Люди не знають, що входить у структуру тарифу. Аби на будинку накопичувалися кошти у достатньому об’ємі для виконання поточних ремонтів, потрібно правильна вартість за управління будинком. І потрібно, аби люди розуміли, скільки коштів накопичується по цій статті і скільки можна витрачати. Адже, якщо запит йде на 200 тисяч, а накопичується 50 тисяч, компанія в жодному випадку не зможе інвестувати такі кошти, бо їх просто немає”.

Цього року співалсники ОСББ та профільні компанії останній рах зустрілись у рамках Практичної школи ОСББ. За словами організаторів, наступний рік має бути не менш ефективним.

Людмила Шанц, голова ГС “Об’єднання ЖБК, ОСББ “Вікторія”: “У 2021 році ми плануємо розглядати питання створення ОСББ, форми управління будинком, що мають робити співвласники, які хочуть створити ОСББ. Декілька тем буде присвячено енергоефективності. У нас плануються зустрічі з підприємствами, які надають послуг для ОСББ. Ми будемо розглядати, як вести бухгалтерський облік. Також ми домовилися з психологами, які проведуть тренінги для налагодження ефективної комунікації”.

Ірайсат Магомедалієва, директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Сегодня в хабе проходит итоговая в этом году встреча нашей практической школы ОСМД. Это один из самых важных проектов для нас. Его основная цель — дать ОСМД практические знания. Мы все понимаем, что не достаточно просто создать ОСМД. Нужно знать, что дальше с ним делать. Для этого мы создаем тут диалоговую площадку, где жители могут встретиться с управляющими компаниями, представителями местного самоуправления, поговорить и обменяться опытом».

Довідка: Із 1 липня 2015 року  Співвласники  отримали право самостійно обирати одну з трьох форм управління передбачених Законом:

  • створення ОСББ, що спонукає брати на себе відповідальність співвласників власного будинку;
  • залучення до управління будинком управителя, якого співвласники обирають самостійно, або у разі не прийняття рішення про форму управління, управителя на конкурсній основі призначає міська влада;
  • самостійне управління багатоквартирним будинком, не створюючи ОСББ та не залучаючи управителя.

Цю можливість надав їм Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII.