Школярка із Запоріжжя перемогла у конкурсі від STEM is FEM

16.09.2021

Ідея 14-річної школярки із Запоріжжя Анни Іріоглу посіла перше місце на технічному конкурсі навчального модулю «Металургія» від благодійної освітньої ініціативи STEM is FEM.

Конкурсним завданням було вигадати цікаву ідею інноваційного металевого сплаву та вмотивувати його необхідність для сучасної цивілізації. Ідея дівчини полягала у тому, аби розробити універсальний сплав, що змінює форму під впливом електромагнітних імпульсів та має «пам’ять», що допомагатиме йому змінювати стани – від твердого до м’якого.

«В залежності від частоти та сили імпульсів буде відповідно змінюватися кришталева решітка сплаву. Імпульс буде тригером до кожного стану кришталевої решітки цього сплаву. Цей сплав можна буде застосовувати у дуже різних сферах діяльності – як у будівництві, так і у нанотехнологіях, та навіть у медицині», – поділилася Анна.

У подарунок дівчина  отримала гран-прі конкурсу – Apple MacBook Air.

«Кожен проєкт демонстрував не лише обізнаність дівчат у металах та хімії, а й їхню небайдужість до проблем людства. Серед пропозицій були імплантати для травмованих людей та тварин, бронежилети, які мінімізують пошкодження людини, упаковки, що здатні замінити шкідливий для довкілля пластик тощо», – зауважив ініціатор STEM is FEM, засновник української технологічної компанії Roosh, Сергій Токарєв.

Конкурс став фінальною частиною безкоштовного дводенного навчальному модулю «Металургія», що проходив у металургійній столиці України – Запоріжжі. Протягом модулю освітній проєкт STEMis FEM, у партнерстві з громадською організацією «Запоріжжя. Платформа спільних дій» за підтримки Групи Метінвест знайомив українських старшокласниць з металургійною сферою. У дводенній програмі були фахові та мотиваційні лекції від досвідчених представниць галузі, успішних науковиць та представниць міжнародних організацій, а також дві екскурсії. Безпосередня прогулянка виробничими потужностями «Запоріжсталі» та VR- мандрівка «Вікенд у стилі Industrial Кривий Ріг» до рудного кар’єру від Криворізької фундації майбутнього та Інституту розвитку міста Кривого Рогу.

STEM is FEM – благодійний освітній проєкт, що популяризує STEM- спеціальності серед українських дівчат, а також мотивує вступати до вишів на технічні спеціальності.