«Рятуємо життя»: продуктові комплекси для вимушених переселенців

14.06.2022

Запоріжжя продовжує приймати людей, що рятуються від війни. Вже близько 135 тис. переселенців залишили свої домівки і знайшли прихісток у нашому місті, зокрема – у шелтерах Метінвесту, де отримують щоденне гаряче харчування, продуктові набори, речі, медичну та психологічну допомогу, а також вакансії для працевлаштування. А із червня – ще й продуктові комплекси в рамках проекту «Рятуємо життя», створеного Групою Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова.

Анна Главчева, менеджерка “Запоріжжя. Платформа спільних дій”: “Таку допомогу можуть отримати абсолютно всі мешканці центрів розміщення вимушених переселенців, що відкрила компанія. Платформа залюбки долучилася до процесу формування й видачі продуктових кошиків, адже тільки спільними зусиллями ми можемо підтримати всіх нужденних, згуртувати країну та перемогти ворога”.

Олександр Мироненко, генеральний директор ПАТ “Запоріжсталь”: “Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» був ініційований бізнесами SCM Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. В межах цього проєкту людям, котрі живуть у шелтерах, створених компанією Метінвест, видаються якісні продуктові набори. До нас також долучилися 90 міжнародних компаній-партнерів, за що ми їм дуже вдячні. Зазначу, що допомога переселенцям буде продовжуватися. Війна триває вже понад три місяці, але ми не піддаємося втомі та продовжуємо свою волонтерську діяльність. Тому що все більше українців потребують нашої підтримки. Особливо малозабезпечені люди й ті, які втратили все внаслідок бойових дій. Надважливо продовжувати збільшувати обсяги цієї допомоги та залучати нових партнерів”.

Мешканці шелтерів розповідають, що гуманітарна допомога дуже актуальна для них, бо коштів на придбання їжі не завжди вистачає. Волонтери, покриваючи базові потреби в харчуванні людей, дають їм можливість краще адаптуватися на новому місці.

Вікторія Матвійчук, вимушена переселенка: “Я з чоловіком та трьома дітьми переїхали з Мелітополя. Коли в місто зайшли росіяни, то з продуктами стала напружена ситуація. Ми жили на своїх запасах, але вони закінчилися. Наша родина опинилася в такій ситуації, коли не було ні продуктів, ні грошей, бо зняти кошти з банківських карток у Мелітополі неможливо. Вперше ми приїхали до Запоріжжя просто за продуктами та грошима, але зрозумівши, що тут стабільна ситуація, що нам можуть допомогти, вирішили забирати дітей і переїжджати. Ми дуже вдячні, що нам надали дах над головою, дають продукти. Бо винайняти житло для нас дорого. Та й продукти стали дорожчі. Поки ми отримуємо тут допомогу, то можемо і роботу пошукати, і зекономити кошти на купівлі їжі. Ця допомога неоціненна”.

Видача продуктових наборів у межах проєкту «Рятуємо життя» проводиться регулярно. Допомогу системно видають згідно з потребами мешканців шелтерів.