“Рятуємо життя”: півтонни продуктів для запорізьких шелтерів

19.11.2022

Нова партія гуманітарної допомоги від проекту «Рятуємо життя». До одного із запорізьких шелтерів передали більш ніж півтонни продуктів: консервовані супи, томати, молочні каши, джеми, каву розчинну, рис, макарони, джеми, консервовані ананаси та інше.

За словами Валентини Єршової, директорки шелтеру, наразі тут мешкають 162 переселенця. Вони прибули з територій Запорізької та Донецької областей, які знаходяться під постійними обстрілами чи в окупації. Людей забезпечують триразовим безкоштовним харчування, а отже без допомога волонтерів та благодійних фондів шелтеру просто необхідна.

Валентина Єршова, кураторка шелтеру: «До консервованих продуктів ми додаємо вміння кухарів. І страви виходять дуже смачними. Якщо є консервований горошок, то готуємо з ним салати. До консервованих супів додаємо картоплю. З консервованої квасолі робимо дуже смачну пасту за закарпатськими рецептами. А нашим гостям кажемо, що квасоля додає фосфору, розуму і в ній багато вітамінів. До кавового напою додаємо згущене молоко і він виходить ще смачнішим».

Лідія Миколаївна, переселенка із Оріхова: «Кухарі дуже смачно годують. Навіть коли немає світла, вони знаходять вихід із ситуації. Дякую всім небайдужим людям, фондам, які нам допомагають, які передають продукти, щоб ми могли смачно поїсти. Таким людям, як ми, навіть привітна посмішка — бальзам до душі».

З початку повномасштабної війни, в координації з Фондом Ріната Ахметова компанія Метінвест та ДТЕК ініціювали гуманітарний проект «Рятуємо життя», у межах якого допомогу отримали вже понад 300 тисяч українців. І до його реалізації приєдналися вже 189 компаній з усього світу.