Платформа та Асоціація національних меншин передали експрес-тести Запорізькій обласній клінічній лікарні

01.12.2020

Високочутливі експрес-тести – це благодійна допомога, отримана завдяки Посольству Об’єднаних Арабських Еміратів. Раніше частину тестів вже передали у міські лікарні, а також Широківській громаді.

Запорізька обласна клінічна лікарня не є опорною у лікування хворих на ковід. Проте, пацієнтів тестують, щоб визначити де лікувати: у спеціалізованому медзакладі, визначеному для прийому хворих на Covid-19, або в обласній лікарні – за основним захворюванням (зокрема, інсульт, інфаркт або хірургічна патологія, які не лікують у інфекційних стаціонарах).

Олексій Кулініч, медичного директор Запорізької обласної клінічної лікарні: «Ці тести також дозволяють провести деякі заходи для забезпечення безпеки медичного персоналу, розподіляти хворих по зонах, ефективно використовувати засоби індивідуального захисту. Ми можемо визначитися, які маніпуляції потрібно провести швидко і, таким чином, зменшити пряме контактування із зараженим пацієнтом».

Дар`я Головешко, менеджерка Платформи: “У протистоянні з коронавірусом беруть участь всі: держава, соціально відповідальний бізнес, громадський сектор, благодійні фонди. Ми дуже вдячні за підтримку нашим іноземним друзям, а саме Надзвичайному та Повноважному Послу Об’єднаних Арабських Еміратів за благодійну допомогу, яку отримала «Платформа спільних дій». Ми разом з об’єднанням громадських організацій передаємо тести лікарні та висловлюємо велику вдячність лікарям за самовіддану працю”.