Онлайн-конференція «Консолідація влади, бізнесу та громадянського суспільства в боротьбі з епідемією COVID-19»

24.04.2020

Дотримуємося соціальної дистанції, проте стаємо ближче. Онлайн-конференція «Консолідація влади, бізнесу та громадянського суспільства в боротьбі з епідемією COVID» у #hub_platforma – це пошук відповідей. Як Запорізька область протистоїть COVID-19? Що робить влада, бізнес та громадськість? Який європейський досвід нам треба врахувати? 

Єгор Семенков, перший заступник голови Запорізької обласної ради: «Депутати Запорізької

обласної ради зробили те, що мали зробити в цій критичній ситуації – зняли кошти практично зі всіх будівельних майданчиків та перерозподілили 125 млн гривень на потреби медичних закладів. Проте медична галузь як в Україні, так і в Запорізькій області в цьому році має дуже серйозний дефіціт (по оцінкам – це близько 500 млн. гривень тільки по Запорізькій області) внаслідок реалізації державної медичної реформи, яка негативно впливає на фінансування галузі. На сьогодні ситуація у Запорізькій області з протидією COVID-19 стабільна та знаходиться під контролем.

Запорізька обласна клінічна лікарня як базова лікарня в період пандемії та інші опорні медичні заклади отримали кошти для проведення необхідних закупівель. Дуже суттєву допомогу ми продовжуємо отримувати від великого, середнього та малого бізнесу. Від Фонду Ріната Ахметова Запорізька область отримала 30 тис. ескпрес-тестів на виявлення коронавірусу. Багато благодійних фондів від запорізького бізнесу надають суттєву допомогу. Тому хочу подякувати кожному інвестору, кожному бізнесмену.

Разом з тим, настає момент, коли ми маємо думати про економічну стабільність України і Запорізького краю після карантину. Я слабко вірю у фінансову спроможність держави повноцінно допомогти національним товаровиробникам. Проте, впевнений, що ми самі в змозі допомогти місцевим виробництвам, запровадивши політику розумного місцевого економічного протекціонізму. Цей механізм підтримає запорізький бізнес та урівноважить бюджети області та громад Запорізької області».

Валерій Еделєв, радник міського голови Запоріжжя: «Малий та середній бізнес у Запоріжжі постраждав від карантинних обмежень найбільше. Міська влада думає як допомогти бізнесу у відновленні. Для цього ми збираємо штаб досвідчених та креативних людей (із бізнес середовища), щоб вони виступили генераторами ідей перезавантаження бізнес процесів у місті. Ми вже проводимо такі консультації і найближчим часом запропонуємо антикризову програму для запорізького бізнесу».

Борис Шестопалов, співвласник «HD-group», засновник БФ «Соціальні ініціативи»: «Ми всі «заразились» духом волонтерства у цей складний час і живемо прагненням у наданні можливої допомоги. Взагалі перед бізнесом, зокрема в моїй компанії, з початком епідемії повстала серйозна задача. З одного боку – перебудувати виробництво та логістику в умовах нових викликів.  Наприклад, ми перейшли на планування короткострокових оперативних задач – так звані «добові спринти». З другого боку – увійти у особливий режим соціальної відповідальності перед жителями та лікарями.

А головна порада для влади – це забезпечити своєчасну, чесну та відкриту інформацію про ситуацію та реальні потреби медичних закладів. Це запорука відсутності панічних настроїв серед населення та дезінформації».

Андрій Фоменко, бізнесмен, співзасновник БФ «Емоція»: «Ми ініціювали надання допомоги лікарням та медичному персоналу відразу на початку епідемії. Нашу ініціативу моментально підтримали запорізькій бізнесмени. Бізнес-співтовариство швидко консолідувалось для допомоги лікарням. Спільними зусиллями нам вдалось допомогти 19 медичним закладам, особливо Запорізькій обласній інфекційній лікарні, як опорному медичному закладу. А владі сьогодні потрібно щільніше об’єднати свою роботу з бізнесом, демонструвати відкритість, тоді бізнес відізветься ще швидше і ми зможемо ефективніше скоординувати спільну діяльність».

Олександр Щерба, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Австрія: “Рецепт між балансом пом’якшення обмежень для бізнесу та додержанням карантину простий: якщо щось йде не так – вижимаємо гальма! У Сполучених Штатах навіть ввели новий термін на фоні пандемії – ефект «молоту та танцю», де «молот» – це жорсткі обмеження звичного ритму життя та бізнесу, а «танець» – це можливі послаблення карантинних обмежень. Однак, точно – Європа в очікуванні серйозних економічних викликів, пов’язаних із наслідками коронавірусу. Мені цікавий досвід боротьби з пандемією в Запоріжжі – в місті, в якому я ніколи не був, але обов’язково завітаю!”

Ирайсат Магомедалиева, директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Ми регулярно зустрічаємося із представниками запорізьких громадських організацій в ZOOM, ділимось цінною інформацію та координуємо свої дії. В цих щодених речах ми об’єднуємося, адже скільки б ми не говорили «держава повинна», від діяльності кожного з нас залежить дуже багато».