Олена Зеленська відвідала острів Хортиця

06.08.2021

Відродження Хортиці: зміни вже вражають! Перша леді України Олена Зеленська разом із заступником голови Офісу Президента Кирилом Тимошенком відвідали острів Хортиця, де наразі проходить масштабна реконструкція

Як зазначила перша леді, острів має стати туристичним «магнітом», що притягує тисячі відвідувачів, адже Хортиця – одне з українських місць сили українців з унікальним історико-культурним кодом, особливою енергетикою та неймовірними краєвидами.

Олена Зеленська: «Ця велика сила та невичерпна енергія мають бути доступними для всіх без винятку. Острів стане першим в Україні безбар’єрним туристичним об’єктом, де філософія безбар’єрності буде розкрита в різних сенсах – від інклюзивного ландшафтного підйому до сучасної організації музейного простору».

Участь у зустрічі також взяли представники маломобільних груп населення: літні люди, особи з інвалідністю та батьки з маленькими дітьми. Ще на початку літа, до старту оновлення знакових об’єктів на Хортиці, вони збиралися, щоб висловити побажання та зауваження щодо концепції перетворень на острові. А сьогодні разом з першою леді та іншими учасниками заходу відвідали будівельні майданчики й переконалися, що оновлення відбувається з урахуванням усіх норм доступності. Наприклад, цим нормам відповідає стежка, що веде на пагорб з оглядовим майданчиком, а на кожних 0,8 м висоти облаштовані зупинки для перепочинку відвідувачів.

Відродження Хортиці – ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яка реалізується під його особистим контролем та перебуває в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента й координатора Національної програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенка. Партнером національного проекту з відновлення легендарного острова є Група Метінвест.