Нові рекорди та 2000 учасників: у Запоріжжя відбувся Zaporizhstal Half Marathon

22.10.2019

Масштабне спортивне свято – Zaporizhstal Half Marathon – пройшло у Запоріжжі вже втретє і цього року зібрало рекорду кількість учасників – майже 2 тисячі. Причому, близько половини з них – бігуни з інших міст України і навіть з-за кордону. Родзинкою запорізького напівмарафону став його маршрут, який пролягає по найкрасивіших місцях міста – острову Хортиця, греблі Дніпрогесу, мостам Преображенського, Набережній і центральними вулицями.

Дмитро Черницький, генеральний директор компанії Run Ukraine: «Найбільша кількість учасників — на основній дистанції 21 км, друга за кількістю — дистанція 10 км. Подія зростає, і кількість тих, хто приїжджає в Запоріжжя спеціально для того, щоб взяти у ній участь, теж. Якщо минулого року кількість приїжджих була 500-600 людей, то цього року -вже 800. Багато хто з них взагалі не був в Запоріжжі. Таким чином, ми не тільки влаштовуємо спортивне свято, а й розвиваємо спортивний туризм і показуємо Україну. Сьогодні досить професійний склад серед еліти — це учасники Олімпійських ігор, чемпіонату світу, переможці марафонів та напівмарафонів».

Організатор нанівмарафону, як і в минулі роки – компанія Run Ukraine. Титульний спонсор – комбінат «Запоріжсталь». У 2019 році до організації масштабної бігової події приєдналася громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій ».

Ірайсат Магомедалієва, керівник ГО «Запоріжжя. Платформа спільніх дій»: «Ми вважаємо, що розвиток культури масових заходів – це один з важливих напрямків нашої організації. Тому ми із задоволенням долучилися до третього напівмарафону, який вже став візитною карткою нашого міста. Це не тільки про спорт і здоровий спосіб життя, а й про свято для сім’ї, про те, як можна яскраво провести вихідний день».

Переможцем серед чоловіків у дистанції 21 км став запорожець Роман Романенко, серед жінок – Валентина Кілярская з Миколаєва. Нагороди отримали і учасники, які стали переможцями в вікових категоріях. Все подолали дистанцію в 21 кілометр. Взяв участь в марафоні на дистанції 21 кілометр і Євген Глива з міста Суми. Чоловік – ультрамарафонец. Бігає марафони пустелею.

Євген Глива, ультрамарафонець: “Мій особистий рекорд —  це шість годин 49 хвилин, тобто бажано 1 кілометр пробігати за 4 хвилини і  в такому темпі тримати цю дистанцію. Це тяжкий вид спорту.  Головне —  отримувати задоволення від забігу. В Запоріжжі мені сподобалось. Враження дуже приємні, класна атмосфера, чудова Хортиця. Коли я  біг, дуже хотілося зупинитися, подивитися, пофотографуватися.  Було б чудово, аби козаки були на фініші, з ними зфотографуватися. Підтримка дуже сильно впливала, навіть  якщо втомився. Потрібно бути в тонусі. Наступного року я,  мабуть, приїду зі своєю сім’єю сюди. А в грудні поїду до Дубаю. Там  потрібно буде бігти по пустелі. За 5 днів учасники мають подолати 300 кілометрів”.

Призовий фонд цьогорічного заходу склав 124 тис. грн, що майже вдвічі більше минулорічного. По 5 призерів в абсолюті серед чоловіків і жінок на головній дистанції (21 км) отримали від 2,5 до 8 тис. грн. Також нагородили призерів в семи вікових категоріях і двох рекордсменів траси. Не залишились без грошових премій і переможці та призери дистанцій у 10 км та 4,2 км.