Нідерландський урбаніст про Запоріжжя: «Комбінація міста, річки та острова – справжній скарб»

20.10.2021

Поглянути на місто по-новому. До Запоріжжя приїхав Фулко Трефферс, нідерландський архітектор-урбаніст – обговорити можливості трансформації громадських просторів Запоріжжя. Панельна дискусія відбулась за участі професійної спільноти архітекторів, Максимом Остапенком, гендиректором Національного заповідника “Хортиця” та Вікторією Тітовою, директоркою компанії Big City Lab.

Проблему міста з архітектурної точки зору пан Трефферс бачить, зокрема, в недостатньому використанні потенціалу довгої прибережної зони, а також в мобільності. Щоправда, за словами запорізьких архітекторів, з розвитком Хортиці, з відкриттям нових мостів збільшиться потік машин до міста. І Набережна (а за генпланом трафік передбачений саме по ній) стане ще більш завантаженою. Що створить проблему доступу до Дніпра. Тож треба буде будувати нові переходи для пішоходів і шукати інші шляхи вирішення. Наприклад, переглянути генплан.

Фулко Трефферс: нідерландский архітектор: «Як архітектор, я шукаю в містах їх ідентичність, сутність. У Запоріжжі кілька таких аспектів. Один з них – Дніпро. Кожне місто в Нідерландах хотіло би мати таку красиву річку. Але при цьому я не побачив особливого зв’язку між містом і річкою, хоча в Запоріжжі могла б бути красива Набережна. Звичайно, ще один аспект – Хортиця, історія козацтва. Це розкішно! Можна провести там тиждень. Я провів на Хортиці цілий день. Я звернув увагу, що там багато робиться. І робиться добре і правильно. Запоріжжя – дуже гарне зелене місто. Тут багато парків, зелені. А комбінація міста, річки і острова – справжній скарб».

Зустріч стала можливою завдяки освітній програмі Masters of Public Administration, що реалізована за підтримки Групи Метінвест. Учасник програми, головний архітектор Запоріжжя Павло Назаренко під час стажування у Нідерландах познайомився із паном Трефферсом, і запросив до нашого міста, щоб отримати експертну думку щодо потенціалу Запоріжжя. Освітній тур до Нідерландів в рамках MPA відбувся за підтримки Проекту USAID Демократичне врядування у Східній Україні.