Міжнародна програма EU4Skills: підвищення престижу профтехосвіти

18.09.2021

Запорізька область – один із регіонів, де реалізується міжнародна програма “EU4Skills”. Як проєкт допомагає виховувати висококваліфіковані кадри та яким молодого працівника хочуть бачити на підприємствах — обговорили на зустрічі у Хабі “Платформа спільних дій”.

Зруйнувати стереотипи щодо профтехосвіти і підвищити престижність робітничих професій. Міжнародна програма EU4Skills покликана створити сприятливі умови для того, аби колишній школяр міг проявити всі свої здібності та став конкурентноспроможним випускником.

Людмила Поліщук, заступниця начальника управління Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації: “Завдяки співпраці з цією програмою учні закладів профтехосвіти будуть володіти професійними навичками не лише на рівні України, а також і на рівні європейських країн”.

Ключові теми фасилітованого засідання були сфокусовані на питаннях розвитку лідерського потенціалу та формуванні персонального бренду. Саме ці навички необхідні учасникам тренінга – представникам профільних департаментів та управлінь обласної адміністрації, обласної ради, центру зайнятості та закладів профтехосвіти, які входять до складу регіональної ради Запорізької області. Окремим етапом заходу стала робота над моніторингом

Володимир Полухін, директор Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти: “Система профтехосвіти повинна змінитися. Вона повинна бути креативною і бути підкріплена відповідною матеріально-технічною базою. В цьому напрямку якраз ми працюємо з підприємством “Запоріжсталь”. І ось ці заходи, які сьогодні проводяться, вони якраз дають ефект, об’єднують зусилля”.

Сергій Койпиш, начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ “Запоріжсталь”: “Основні напрямки регіональної ради — це реалізація стратегії розвитку профтехосвіти, потім створення позитивного іміджу професійно-технічних навчальних закладів, це вивчення ринку праці і, відповідно, підготовка кваліфікованих працівників”.

EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його держави-члени Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія.

Мета програми – підвищити ефективність реформи, покращити якість та привабливість профтехосвіти та її відповідність вимогам ринку праці, провести навчання керівників закладів та викладачів, а також модернізувати обрані заклади профтехосвіти у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.

Тривалість: 2019-2023 рр.

Програму в Україні виконують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), а також установи з країн, що співфінансують EU4Skills.