Master of Public Administration: у Запоріжжі стартувало навчання нового покоління управлінців

08.02.2021

Сучасні навички із розвитку громад. Навчальний проєкт Master of Public Administration продовжує прокачувати «скіли» українських управлінців

Основна задача проєкту – підтримка сталого розвитку міст через розвиток компетенцій керівників муніципалітетів, які стануть лідерами змін. Ефективне управління бюджетом, нові інвестиції, важливі для громади проекти – цьому та іншим важливим знанням та навичкам протягом двох років навчатимуть учасників програми MPA.

Олена Юзькова, керівник програми MPA: «Програма показує управління містом з різних сторін. Якщо перша програма була експериментом, то тепер ми розуміємо, на чому зробити акценти, як зробити її максимально корисною. Тут 30 осіб із Запоріжжя, Мелітополя, Кривого Рогу, Маріуполя і Покровська. Перший модуль відкрився у Запоріжжі. Вони будуть проходити в містах учасників. Крім того, ця програма йде в партнерстві з Львівським державним університетом управління. І деякі модулі будуть також у Львові».

Ксенія Сухова, секретар Маріупольської міськради: «Навчання – це зажди дуже важливо для нас, у будь-якій професії, а особливо – якщо ти чиновник, держслужбовець або працюєш у місцевому самоврядуванні, – ти повинен начатися зажди, щоб віповідати тим викликам, а також задовольняти ті потреби, які ставить перед тобою громада».

Автором проєкту МРА є Група Метінвест. Перший потік навчання стартував у 2019 році. Другий – у 2021. Навчають студентів найкращі експерти країни.

Василь Куйбіда, викладач проекту, доктор наук із державного управління: «Світ так швидко змінюється, що якщо ми не встигатимемо мінятися, ми безнадійно відстанемо. Це стосується всіх, а особливо – працівників місцевого самоврядування, від уміння яких залежить доля територіальних громад, областей,і, зрештою, і нашої держави».

Ірайсат Магомедалієва, директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Ми раді бути партнерами такого важливого для України проекту. Тому що його результатом стане якісний розвиток міст і підвищення рівня життя людей. В Хабі «Платформа спільних дій» стартувало навчання другого потоку MPA. І ми раді зустрічати тут молодих управлінців Запорізької, Дніпропетровської і Донецької області».

Наприкінці навчання студенти мають презентувати свою програму із покращення міста та успішно її реалізувати.

Довідка: За основу проекту взято акредитовану програму MPA, яка доповнена відповідно до вимог та задач, що постають перед українськими містами. До створення програми залученно провідних експертів України у сфері міського управління. Програма MPA сприяє залученню міжнародних донорів до спільної реалізації стратегічних проєктів, які розробляють учасники, щоб забезпечити зелений розвиток міст, їхнє соціально-економічне зростання, а також створити кращі умови для навчання та розвитку місцевих громад.