Конкурс “Хортиця – втілення мрій”: експертна оцінка

20.07.2021

Запорізькі студенти подали на Конкурс проектні заявки щодо розвитку острова Хортиця

Створювати майбутнє – чи це не дивовижне відчуття? Запорізькі студенти це знають на власному досвіді, адже беруть участь у конкурсі ідей «Хортиця – втілення мрій». І вже 26 липня ми дізнаємось імена переможців, чиї проєкти будуть втілені у життя: призовий фонд конкрусу – 300 тис. грн.

А поки що подані на конкурс ідеї – на ретельному вивченні Експертної ради: керівництва ПАО «Запоріжсталь», Національного заповіднику «Хортиця», Запорізького національного університету, а також Студради ЗНУ і Платформи.  

Єгор Гуков, голова Студради ЗНУ: «Більшість ідей стосуються здорового способу життя, розвитку туризму на Хортиці та розвитку молодіжного руху, організації молодіжних заходів. Багато ідей було щодо диджиталізації та модернізації віртуального простору Хортиці. Цікаві ідеї є однозначно».

Максим Остапенко, Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця»: «Є три проєкти, які з моєї точки зору просто чудові,  креативні. Дуже гарний проєкт по онлайн-спостереженню за хортицькими тваринами. Є гарні задуми, як зробити пішохідні прогулянки по Хортиці цікавішими. Розробити маршрут, по якому людина декілька кілометрів йде пішки босоніж. Для цього створити ділянки різної фактури — валуни, трава, галька, пісок, дерево та інше. Цікава й ідея скаутингу — навчати студентів навичок виживання, орієнтації в природі».

Геннадій Васильчук, проректор по науковій роботі ЗНУ, депутат Запорізької міської ради: «Ідей дуже багато, починаючи від простих — фонтанчики питної води, й закінчуючи проведенням прогресивних байкових рейвових фестивалів. Крім того, є проєкті диджиталізації історичних пам’яток, створення дитячих й спортивних майданчиків та багато іншого. У мене в серці відгукується проєкт — цифрова розробка туристичних вело- та пішохідних маршрутів — маршрут буде у тебе в телефоні. Хочу подякувати студентам ЗНУ за активність та креатив».

Ірайсат Магомедалієва, директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Раді, що острів Хортиця нарешті заслужено опинився в центрі уваги всієї країни. Для нас, жителів Запоріжжя, для тих, хто любить і пишається Хортицею важливо розуміти, якою її бачить молодь — наше майбутнє. У партнерських проєктах, як цей, важливо, коли у всіх його учасників збігається мета. Мета в даному проєкті у нас збігається — ми хочемо, щоб на Хортиці були реалізовані класні проєкти. І кожен намагається привнести щось своє».

Довідка: «Хортиця — втілення мрій» — це конкурс ідей серед студентів Запорізького національного університету, як удосконалити Хортицю. Це спільний проєкт ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій», ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест та Національного заповідника «Хортиця». Теми ідей — історія, культура, археологія, ландшафт, дизайн, здоровий спосіб життя.