Кінофестиваль національно-культурних товариств 2020

28.02.2020

Запорізька область – одна з найбільш багатонаціональних у країні. Вона стала малою батьківщиною для представників більш ніж 100 національностей. В Мелітополі із 2018 року є навіть Центр мексиканської культури. І вже третій рік поспіль представники різних етносів знайомлять зі своїми традиціями за допомогою кіно. Цього разу Кінофестиваль національно-культурних товариств відбувся у HUB “Платформа спільних дій”.

9 фільмів у двох форматах: short або long movies, відзняті спеціально для фестивалю. Їх відібрали з-поміж 25. Науфаль Хамдані, голова Асоціації національних меншин Запорізької області: «Мы выбрали самые яркие. В основном эти фильмы рассказывают о жизни национальных общин, потому что у многих из них в этом году юбилеи — 15 или 25 лет. Фильмы документального характера. Общества их делали сами».

Мета фестивалю – збереження та розвиток традицій національних культур. І відтепер цьому сприятиме і новий сайт, бета-версію якого представили перед початком фестивалю. Розробили його за підтримки Ради Європи, завдяки минулорічній перемозі Департаменту культури та туризму Запорізької облдержадміністрації в одному з їх проєктів у напрямку «Захист національних меншин, включаючи ромів, та мови меншин в Україні». Автори проєкту сподіваються, що нова комунікаційна платформа стане взірцем для інших областей України.