“Хортиця – втілення мрій”. Два проекти з трьох – вже реалізовані

26.11.2021

Місце, де ти сильний. Втілюємо на Хортиці ідеї запорізьких студентів

Дві ідеї запорізьких студентів, що перемогли у конкурсі «Хортиця – втілення мрій», вже втілені: годівниця для диких тварин із можливістю відеоспостереження та система велосипедної та пішохідної навігації. Третій проект – створення стежки для прогулянок босоніж з різним покриттям, буде втілений наступної весни.

«Хортиця – втілення мрій» – це конкурс ідей серед студентів Запорізького національного університету, як удосконалити Хортицю. Це спільний проект ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій», ПАТ “Запоріжсталь” Групи Метінвест та Національного заповідника «Хортиця». На реалізацію трьох найкращих студентських ідей ініціатор конкурсу – металургійний комбінат Групи Метінвест «Запоріжсталь» – виділив 300 тисяч гривень.

Завдяки проекту «Маршрути Хортиці», ідея якого належить студенту історичного факультету ЗНУ Сергію Ващенку, створена навігація островом, як для мандрівок пішки, так і на велосипеді. Прокладати туристичний маршрут на інтерактивній мапі будуть за позначками самих мандрівників https://ostriv.org/marshruti/

Для проекту «NEzumno» зробили годівницю для диких тварин (їх підгодовуватимуть взимку). Та встановили відеокамеру, за допомогою якої можна онлайн спостерігати, наприклад, за оленями та козулями — достатньо зайти на офіційну сторінку Національного заповідника «Хортиця». Локація встановлена в південній частині острова, на Протовче. Це ідея Ірини Ульченко, студентки ЗНУ.

Третя ідея — «Вarefoot» («Босонога стежка») також належить Ірині Ульченко. Вона запропонувала прокласти спеціальну стежку з різним природним покриттям: піском, деревом, каменем, шишками, травою та мохом. Цей проект буде втілено наступного року.