“Гуртуй Волонтеруй”: у Хабі Платформа провели волонтерський інтенсив

02.08.2021

У хабі «Платформа спільних дій» пройшов триденний волонтерський інтенсив в рамках проекту «Гуртуй Волонтеруй: підвищення згуртованості в громадах Запорізької області через сталі волонтерські ініціативи»

Проєкт має на меті підвищення рівня згуртованості в 6-ти територіальних громадах Бердянського та Мелітопольського районів Запорізької області шляхом залучення мешканців громади до волонтерської діяльності та створення сталих волонтерських ініціатив. У ньому брали участь 18 представників 4 громад Запорізької області: Бердянської, Мелітопольської, Якимівської і Новенской. Восени до проекту приєднаються майбутні волонтери ще з двох громад — і Кирилівської.

Анна Аранжий, менеджерка проектів ГО «YES»: «Мета проєкту — підвищення соціальної згуртованості в громадах Приазов’я. Ми запросили активістів, представників громадських організацій, які поділяться своїм досвідом реалізації волонтерських ініціатив різних напрямів для того, щоб учасники могли побачити, які в нашій області є ініціативи, і щось для себе взяли».

Експертами і тренерами для майбутніх волонтерів стали представники громадських організацій, які вже реалізували не один успішний проект в Запоізькій області. Вони провели для учасників майстер-класи та тренінги на тему волонтерства, мотивації. Розповіли, як знаходити необхідні ресурси для проекту, залучати волонтерів у своїй громаді і організовувати різні ініціативи.

Ілля Бовсуновьский, голова ГО «Свої»: «Мене запросили в якості тренера, який буде навчати учасників. Вони дізналися про історію волонтерства, законодавчу базу, залучення ресурсів, вигорання, мотивацію. Тобто, всю необхідну інформацію, яку має отримати людина, яка хоче реалізовувати та впроваджувати соціально-корисні проєкти в своїй громаді та змінювати її на краще. Особисто для мене найкращим результатом було якби через 2 місяці, які будуть у учасників на реалізацію ідей, вони скооперувалися з мешканцями, створили проєктну команду, залучили своїх співгромадян та розв’язали хоча б одну з проблем громади. Це може стосуватися тварин, які залишились без господарів (це поширена проблема ОТГ), створення місць для відпочинку чи щось інше. Проект реалізується громадською організацією «YES» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу».

Дар’я Головешко, менеджерка «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Сьогодні ми розповідали, як саме Платформа співпрацює з волонтерами. Це відбувається досить часто, адже є заходи, які неможливо провести тільки своїми ресурсами. Багато в чому успіх заходу залежить від співпраці з волонтерами. І найголовніше, крім організаційних моментів — донести інформацію до наших помічників, волонтерів, що ми на період заходу є однією великою командою. Тому що гості івенту сприймають нас усіх рівно та однаково. Тому дуже важливо знати усі деталі, допомогти, не бути байдужим. І тоді все пройде чудово».

Проект розрахований на півроку. Перед триденним інтенсивом організатори побували в громадах області. Вони провели там тренінги і на їх основі відібрали 18 учасників. Після триденного волонтерського інтенсиву у його учасників буде два місяці на те, щоб реалізувати корисний проект у себе в громадах. А в листопаді на них чекає волонтерський фестиваль в одній з громад.