«Енергодім – комфорт і економіка у ваш дім». У Хабі Платформа обговорили можливості утеплення багатоквартирних будинків

22.03.2021

Енергозбереження та енергоефективність: голови ОСББ дізналися практичні аспекти програми «Енергодім». У вебінарі взяли участь представники банківської сфери, запорізької обласної адміністрації та міської ради, НГО, ДУ «Фонд енергоефективності», проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC)

Вебінар відбувся у рамках проекту «Практично школа ОСББ», співорганізаторами якого є ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій», Громадська спілка “Об’єднання ЖБК, ОСББ “Вікторія”, Представництво «Зелений центр Метінвест» у м. Запоріжжя.

Ирайсат Магомедалієва, директор ГО “Запоріжжя. Платформа спільних дій”: «В хабе «Платформа совместных действий» мы открываем серию весенних встреч в рамках практической школы ОСМД. Мы получаем обратуную связь от запорожцев, поэтому знаем, что они заинтересованы в том, чтобы на нашей открытой площадке обговаривались важные темы в сфере ЖКХ».

В Запорізькій області 36 ОСББ вже зробили перші кроки для отримання компенсації за програмою «Енергодім». Вони вже провели енергоаудит та визначили шляхи термомодернізації. А лише 3 із 36 ОСББ вже подали заявки на реалізацію практичних заходів з утеплення.

Людмила Шанц, Голова громадської спілки “Об’єднання ЖБК, ОСББ “Вікторія”: «Зростання тарифів змушує запоріжців серйозно замислитися над питанням енергозбереження та енергоефективності власного житла. Змінити тарифи ми, на жаль, не можемо. А ось навчитися економити ресурси, модернізуючи власний будинок, цілком реально. Зробити це можна завдяки державним програмам».

За словами Романа Пісарєва, заступника директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА, для того, щоб взяти участь у програмі «Енергодім», голови ОСББ повинні об’єднати мешканців та провести енергоаудит будинку і направити його до Фонду енергоефективності, де його документ розглянуть, оцінять, і якщо він відповідає вимогам законодавства, – виділять компенсацію частини зазначених в аудиті заходів. Далі буде розроблятися проєкт будівельних робіт, і після цього стартує модернізація. Це може бути будівництво індивідуального теплового пункту, заміна комунікацій, утеплення фасаду та інше. Також важливо отримати згоду всіх співвласників будинків. Рішення про участь у програмі треба прийняти на загальних зборах. Адже мешканці будинку є не лише його співвласниками, а й особами, які будуть сплачувати платежі.