Регіональний центр правової допомоги презентував результати за рік

23.02.2021

У заході взяли участь керівництво і співробітники центрів, представники регіонального управління юстиції, рада адвокатів Запорізької області, а також партнери, з якими співпрацюють центри

Регіональний центр правової допомоги в Донецькій і Запорізькій областях працює вже п’ять років. Він обслуговує 2 тис. населених пунктів і 4 млн осіб. Про те, як працював центр в 2020 році, розповів директор Регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги в Донецькій і Запорізькій областях Павло Наливайко.

Це був дуже складний рік, — відзначив Павло Наливайко. — Через пандемію люди були обмежені у доступі до всіх установ. Разом з тим, ми розробили різні механізми, за якими людина може звертатися, як за телефоном, так і онлайн. Ми розробили цілу систему правових консультацій, які здійснювали через радіо, телебачення та інші засоби комунікації. Ми забезпечили видачу 11 тис. доручень, а це більше ніж 12% всіх доручень, які видані в державі. Ми не допустили ні одного випадку ненадання правової допомоги. Ми забезпечили відшкодування виплат адвокатам на рівні 42 млн. впродовж всього року. Ми запровадили пілотний проєкт «Волонтер БПД». Ми його реалізували, а тепер він запроваджується, як обов`язковий по всій Україні. Ми проводимо реалізацію проєкту по приватним інвестиціям у сільське господарство та ін.

Ірайсат Магомедалієва: “Система безоплатної правової допомоги – це справжній порятунок для багатьох людей. Нажаль, не усі громадяни, які мають право отримувати таку допомогу, знають про такі можливості. Ми і надалі будемо підтримувати такі заходи, вдже точно розуміємо: сталий розвиток суспільства неможливий без достатнього правового захисту людей.

Підсумки року:

У 2020 році в Запорізькій області було надано близько 45 тис. правових консультацій, за вторинної правової допомогою звернулися понад 2,5 тис. Осіб. За словами Павла Наливайка, до центрів безоплатної правової допомоги частіше зверталися жінки віком від 35 років. Вони також допомагали малозабезпеченим людям, учасникам бойових дій, дітям і людям з інвалідністю.

Запорожці звертаються за допомогою з різних правових питанням. Це – цивільне і сімейне право, спадок, трудове право, земельні питання та ін. Адвокати центрів БПП також здійснюють захист обвинувачених під час кримінального процесу.

Довідка: Загалом у Донецькій та Запорізькій областях працює 5 місцевих центрів правової допомоги, 3 з них знаходяться в Запорізькій області:

– Запорізький місцевий центр, в підпорядкуванні якого 4 відділи бюро правової допомоги;

– Бердянський місцевий центр, в підпорядкуванні якого 5 відділів бюро правової допомоги;

– Мелітопольський місцевий центр, в підпорядкуванні якого 8 відділів бюро правової допомоги.