Дні національних культур у Запоріжжі: святкуємо різноманітність

07.06.2021

Взаєповага, толерантність, діалог. У Хабі Платформа відбулися заходи у рамках Днів національних культур

Столітні ляльки та майстер-класи, дитяча творчість та гучні оплиски. Представники різних національностей, що проживають на території Запорізької області, ознайомили гостей заходу зі своєю культурою та історією.

Владислав Мороко, директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій ЗОДА: «Через творчість дітей представників національних громад ми показуємо національні культури. Сьогодні ми опробовуємо такий формат напередодні вже більш масштабного заходу, який буде відбуватися у Приморську, це фестиваль «Ми – українські».

Науфаль Хамдані, президент Асоціації національних меншин у Запорізькій області: «Мы хотим показать,  что хотя дети Украины разные, мы все – одна большая семья. Наше мероприятие доказывает,  что представители разных национальностей, проживающие на территории Запорожской области и всей  страны, как граждане  Украины поддерживают ее целостность и обогащают ее культуру своими традициями».

На честь Днів національних культур етнічні німці підготували виставку картин за мотивами казок. Усі роботи створли діти із різних куточків України.

Вікторія Шевченко, голова ГО “Запорізьке міське об’єднання німців “Відродження”: “Я считаю, что это мероприятие объединяет, дарит возможность культурного общения. Дети и взрослые, которые живут в нашем городе, могут увидеть, как отражают историю немецких сказок талантливые дети из других городов. А также посетители выставки могут попробовать угадать, какие сказки изображены на картинах.   Такие мероприятия очень нужны  этническим немцам Украины для того,  чтобы  сохранить свою  идентичность. Важно  помнить свои историю, развивать  свою культуру в среде, в которой мы родились и выросли”.

Ляльки, яким близько ста років: відвідувачі Хабу могли ознайомитися із колекцією старованних фарфорових ляльок. Їх володарка – Ірина Марковська, директорка Центру культури та дозвілля, сім’ї, молоді, спорту та туризму Широківської сільської ради. Розповідає: колекцію збирала усе життя. Перші ляльки були подарунками німців-менонітів, які приїжджали в дім до її бабусі. Внесок до колекції зробили і друзі Ірини, які також приносили їй цих фарфорових хлопчиків та дівчаток, яких прикрашають неповторні капелюшки та кофтинки.

Щоб якомога більше людей могли охнайомитися із колекцією, Ірина мріє відкрити музейну кімнату у приміщенні Замку Вальмана. Хоче зробити казкову кімнату в німецькому стилі, де діти зможуть не просто подивитися на ляльок, а й потримати їх у руках. А під час екскурсії – розповідати казки та за німецькою традицією пригощати відвідувачів чаєм з варенням чи з пелюстками чайних троянд.