33 школярки зі всієї України протягом двох днів дізнавалися найцікавіше про металургію, спілкувалися із ТОП-спікерками галузі та представницями міжнародних організацій, відвідали «Запоріжсталь» та розробили власні проекти. А ще віртуально побували і шахті та у кар’єрі, де видобувається сировина для металургії.
У Хабі Платформа успішні жінки з металургійної та інших сфер виступили перед дівчатами із мотиваційними спічами. Фінансова директорка Групи Метінвест Юлія Данкова запевнила дівчат, що сучасні металургійні компанії розуміють користь ґендерного рівноправ’я у покращенні усіх показників діяльності підприємств.
«Робота металургів та гірників зазвичай асоціюється з важким виробництвом і мужніми професіями. Є думка, що це суто чоловіча справа, але в дійсності все виглядає трохи по-іншому. Більше 30% співробітників Групи Метінвест – жінки. Поряд із чоловіками вони працюють на виробництві на робітничих спеціальностях, інженерних і менеджерських позиціях, а також на ключових керівних посадах».
Олена Белан, Директорка з технології та якості Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату: «Металургія – це командна робота. Тут кожна людина робить вклад у спільну справу. Чоловіки та жінки – ми разом працюємо над проєктами. Перш за все ми – фахівці. Пропонуємо ідеї, шукаємо вдалі рішення для покращення виробництва та якості продукту. Всі мають рівні можливості реалізувати себе».
Наталя Михайська, Фінансова директорка ПАТ «Запоріжсталь»: «Ми не стоїмо осторонь від цифровізації. Використовуємо machine learning для обробки big data. Ми займаємося великими ІТ-проєктами, ми також будуємо складні математичні моделі аби підвищувати свою ефективність».
Надихали дівчат і представниці дипломатичного корпусу.
Таня Байєр,пані Генеральний консул ФРН в Україні: «Звільніться від будь-яких стереотипів та упереджень з приводу того, що дівчата чи жінки можуть чи не можуть робити. Не дивіться на камені спотикання як на нездоланну перешкоду, сприймайте їх як виклики, як трамплін, від якого можна відштовхнутися».
Еріка Квапілова, Голова офісу ООН Жінки в Україні: «Коли ви будете думати про свою майбутню освіту і про своє життя із цією освітою, ви повинні враховувати багато речей, включаючи власну фінансову і економічну незалежність у майбутньому. Думаю, це можливість для вас розглянути металургію як одну зі сфер свого інтересу».
Енн Берсіо, Консультантка в торгово-економічному відділі Представництва ЄС в Україні: «Питання гендерної рівності потрібно підіймати ще із підліткового віку. Сьогодні ми побачили як важливо працювати із дівчатами для того, щоб надавати їм можливості для росту, підіймати їх дух добиватися своїх цілей».
Також дівчата мали можливість поспілкуватися із Катериною Терлецькою, Докторкою фізико-математичних наук, завідувачкою лабораторії математичних наук НЦ МАН України, і Галиною Старун, Генеральною директоркою ТОВ «МД ІСТЕЙТ». А ще школярки дізналися про можливості вступу до першого в Україні недержавного гірничо-металургійного закладу вищої освіти – університету «Метінвест Політехніка», завдяки Наталії Рекової, першої проректорки з навчальної роботи та Ользі Попченко, спеціалістки з комунікацій цього університету.
В рамках навчання учасниці виконали творче конкурсне завдання: запропонували новий вид металевого сплаву із детальним роз’ясненням, де і як його можна використовувати. Переможницею стала восьмикласниця із Запоріжжя Анна Іріоглу. Школярка отримала приз – Apple MacBook Air.
Анна Іріоглу, учасниця проекту STEM is FEM: «Цей сплав буде мати «пам’ять» за рахунок кришталевої решітки, яка може змінюватися під електромагнітним впливом. Він буде універсальний, його можна буде застосовувати у дуже різних сферах діяльності – будівництві, нанотехнологіях, медицині та космічній галузі».
Модуль «Металургія» відбувся у парнерстві із Метінвест та Платформою. Ірайсат Магомедалієва, директорка ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій»: «Ми дуже раді у партнерстві зі STEM is FEM підтримати українських школярок для того, щоб вони повірили у себе, могли обирати професію своєї мрії та не зважати на застарілі гендерні упередження».
STEM is FEM – це освітній проект, створений для українських школярок. В рамках проекту вони безкоштовно проходять навчання, занурюються в технічні спеціальності. Мета проекту – мотивувати дівчат вибрати для себе STEM-професію, тобто пов’язану з наукою, технологіями, інжинірингом або математикою.