COVID-19: допомога запорізькій обласній лікарні

05.02.2021

7000 експрес-тестів, 5000 масок та 2 СІПАП-апарати. Таку допомогу сьогодні передала Платформа та Асоціація національних меншин Запорізької області лікарям КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня». Це результат співпраці із Посольством Об’єднаних Арабських Еміратів.

Дар’я Головешко, менеджерка ГО “Запоріжжя. Платформа спільних дій”: Ми продовжуємо об’єднувати зусилля для боротьби з коронавірусом. Експрес-тести та маски — це той ресурс, який допомагає стримувати пандемію. Ми дуже сподіваємося, що передані маски та тести зможуть закрити потреби лікарні, а СІПАП-апарати допоможуть пацієнтам швидше одужувати.

Апарати будуть встановлені у двох відділеннях: пульмонології та мікрохірургії ЛОР-органів (до речі, це перший такий апарат у ЛОР-відділенні лікарні).

Анастасія Саржевська, заступник медичного директора КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня»: “До нашого закладу надходять ургентні пацієнти з різними важкими патологіями. В умовах пандемії такі захворювання, як інфаркт міокарда, інсульт мають більш важкий перебіг. Іноді вони розвиваються після коронавірусної хвороби. Питання захисту медичного персоналу для нас також дуже важливе. Маски, тести та нове обладнання для нас дуже важливі. Ми хочемо висловити щиру подяку нашим партнерам за надану допомогу. Ваша підтримка — свідчення вашого небайдужого ставлення до проблем охорони здоров`я”.

Довідка: СІПАП – це невеликий компресор, який подає постійний потік повітря під певним тиском у дихальні шляхи. Сіпап терапія використовується при лікуванні дихальної недостатності, зупинки дихання уві сні (апное сну), артеріальної гіпертензіі та інших серцево- судинних захворюваннях, ожиріння, безсоння, денної сонливості, хропіння. Дуже актуальне питання використання Сіпап для хворих з дихальною недостатністю після перенесених тяжких пневмоній, в тому числі COVID асоційованих. Така методика дозволяє в більш короткий термін зменшити наслідки ускладнень, пов’язані з дихальною недостатністю, швидше реабілітувати хворих.