6 напрямків, 7 ключових проектів, 250 ініціатив. Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, розповіла у Запоріжжі про Нацстратегію зі створення безбар’єрного простору. А ще – зустрілась у Хабі Платформа із представниками громадських організацій та маломобільних груп населення.
Безбар’єрність – це про рівні права для всіх, про повноцінне життя кожної людини, адже із проблемами доступності щодня стикаються майже всі. Це і похилі люди, і батьки з дітьми, і люди на візках, і молодь. Так, за даними пані Тетяни, 58% громадян турбує питання вільного пересування; 56% – можливості для самовираження; 38% – питання доступу до освіти.
Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності: “Сьогодні завдяки волі Президента, потужній підтримки першої леді Олени Зеленської та активній участі у процесах громадських організацій відбувається низка значних зрушень – все більш об’єктів інфраструктури позбуваються фізичних бар’єрів, поступово з’являється доступність послуг, зокрема у комунальних та державних установах. Це пов’язано з архітектурною доступністю або звуковими асистентами. Але якщо ми кажемо про зміну ставлення, то це не дуже розбудована система і ті проблеми які сьогодні підіймалися з боку громадськості, вони більше стосувались нерозумінням між людьми”.
Для того, щоб прибирати бар’єри та відкривати можливості за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської впроваджується філософія суспільства без обмежень. Вперше за всю історію України у квітні 2021 року прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка розрахована на 10 років.
Головна мета стратегії – розбудова безбар’єрності у різних напрямках суспільного життя України: соціальному, освітньому, економічному, інформаційному, фізичному та цифровому. При цьому – враховувати потреби усіх груп населення, в тому числі, осіб з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, а також батьків малолітніх дітей.