ArtForum: відкриття

17.08.2020

15 серпня – перший день роботи міжнародного мистецького проекту ArtForum. Відкриття Мистецького форуму відбулося о 16.00, проте вже з 10-ї ранку на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» на Хортиці розташувалися експозиції від учасників та партнерів заходу.

На вході відвідувачів зустрічала плакатна графіка художника Нікіти Тітова. Ці роботи – емоційна образна реакція на події Революції Гідності, анексію Криму, війну з російськими загарбниками, громадські процеси. Поруч розташувалися витинанки Андрія Пушкарьова, які звертаються до подій української історії та національної самосвідомості. Галина Дюговська привезла до Запоріжжя роботи виконані у кількох техніках, а в день відкриття на Хортиці можна було ознайомитися із її просторовими об’єктами з лози.

Запорізький обласний художній музей познайомив з живописними скарбами зі своїх фондів. Музей імені Івана Гончара привіз колекцію реставрованих старовинних побутових світлин українців початку 20-го століття.

Цього ж дня відвідувачі ArtForum взяли участь у благочинному фестивалі, де змогли придбати роботи Оленої Придувалової та Андрія Пушкарьова. Гроші з продажу мистецьких творів будуть спрямовані на потреби дітей з інвалідністю.

Із вітальним словом на урочистому відкритті звернулися організатори заходу: директор громадської організації «Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва та голова громадської організації «Запорізький Медіа-Центр» Тетяна Орлова, а також учасники мистецької програми та панельних дискусій: письменники Андрій Любка і Тамара Горіха Зерня, митці Олена Придувалова, Галина Дюговська, Володимир Балибердін, Андрій Пушкарьов, засновниця фестивалю документального кіно «Lampa.doc» Наталія Красильнікова та український дипломат, міністра інфраструктури України 2016-2019 років Володимира Омеляна.

Цикл публічних обговорень відкрив Андрій Любка. В розмові із ним шукали спільних відповідей на питання реформування бібліотек, формування письменницьких резиденцій, діалог з чиновниками задля формування нових культурних інституцій, проблему піратства в книгоіндустрії, якість художніх перекладів. В панельній дискусії «Рецепти долання криз у карантині часи» із Андрієм Любкою, Тамарою Горіха Зернею, Матвієм Вайсбергом та Володимиром Омеляном окреслили психологічні, матеріальні та ціннісні проблеми, що загострилися під час пандемії коронавірусу та особливо вплинули на створення мистецького продукту і роботу культурних проектів. У спільному експертному колі учасники ArtForum озвучили тези, що допоможуть нам усім з оптимізмом подивитися на досвід першого півріччя. Святкова програми Мистецького форуму завершилася виступом гурту «Бандерштат».